Schodolezy ČR

ALLMEDICA s.r.o.
Tachovské nám. 5, 130 00 Praha 3
Tel: 323 607 383
Tel: 608 847 949
Bezplatná linka – 800 100 822

Co je schodolez pro invalidy vlastně zač?

Schodolez pro invalidy je zdravotnické zařízení, které má za úkol umožnit pohyb postiženým osobám po schodech. Toto zařízení je poháněno elektromotorem. Na elektrický schodolez lze připevnit invalidní vozík, nebo si můžete pořídit schodolez s vlastní sedačkou. Přístroj vás díky elektromotoru zbaví fyzické námahy, kterou by jinak musela doprovodná osoba vynaložit. Takto stačí, aby osoba, která bude schodolez ovládat, pouze kontrolovala stabilitu a pomocí tlačítka start / stop uváděla schodolez do pohybu

Obsluha schodolezu není opravdu nic komplikovaného, a jak jsme psali výše, jde hlavně o udržování stability a uvádění stroje do pohybu. Schodolezy jsou stabilní, takže nemusíte mít obavy. Především u pásových schodolezů, které jsou určeny na přímá schodiště, je obsluha jednoduchá. Více o dvou typech schodolezů se dozvíte níže v článku. Lidé ale často hledají slovní spojení schodolez cena a na tento dotaz dostanete odpověď právě na webu Schodolezy ČR. Také však musíme zmínit, že na schodolez můžete dostat státní dotaci.

Schodolezy dělíme na dva typy

Schodolezy jsou rozděleny do dvou typů. Prvním typem jsou schodolezy pásové a druhým schodolezy kolečkové.

Pásové schodolezy

Pásové schodolezy jsou typem, který byl na trhu jako první. Původně byly schodolezy zamýšleny pouze pro klasická přímá schodiště. Pásové schodolezy jsou tedy naprosto stabilní a nelze s nimi na schodech jakkoliv manipulovat. Pouze lze schodolez vypnout či zapnout. Nicméně, to, že jsou pásové schodolezy starším typem, vůbec nevypovídá o jejich výkonu nebo kvalitě, protože jde pouze o typ a schodolezy jako takové jsou samozřejmě zcela nové.

Kolečkové schodolezy

Kolečkové schodolezy jsou konstruované tak, aby se s nimi dalo pohybovat i po točitých schodištích. Díky tomu, že jsou lehčí než pásový typ, s nimi lze lépe manipulovat a měnit směr pohybu. Díky tomu je možné na schodech zatáčet a zdolávat i točitá schodiště. Kolečkové schodolezy vhodně doplňují nabídku. Díky tomu novému typu si vybere opravdu každý. Vybrat ten nejvhodnější schodolez pro vás vám pomůže firma Allmedica s.r.o.

Proč schodolezy od ALLMEDICA s.r.o.?

  • ručí za kvalitu schodolezů
  • rádi vám představí jakýkoliv typ schodolezu přímo u vás
  • autorizovaný záruční i pozáruční servis NONSTOP
  • v případě, že máte poruchu na svém schodolezu, zapůjčí náhradní schodolez stejného typu
  • mají prodlouženou záruční dobu na 3 roky, u schodolezů z bazaru, které byly repasovány nabízí záruku na 2 roky
  • u schodolezů z bazaru, které byly repasovány nabízí záruku 2 roky
  • doprava a zaškolení obsluhy zdarma

Schodolezy bazar

Společnost ALLMEDICA má na svém webu sekci schodolezy bazar, kde máte unikátní příležitost získat schodolez za velmi příznivou cenu. Nemusíte mít starost, že by tyto schodolezy byly nefunkční nebo nespolehlivé. Společnost Allmedica zaručuje kompletní servis, kontrolu a výměnu všech opotřebovaných částí. Díky tomu vám s klidem poskytne záruku 2 roky, ale schodolez vám vydrží klidně i 10 let.

Schodolezy půjčovna

Společnost vychází vstříc svým zákazníkům, a proto na jejich webu naleznete také službu schodolez půjčovna. Tato půjčovna schodolezů vám půjčí schodolez klidně i na pouhý den, nebo se lze domluvit na několika týdenním pronájmu. Pro delší pronájem je třeba individuální dohody, ale jsme přesvědčení, že se se společností jistě domluvíte k spokojenosti obou stran.