Linoleum marmoleum

Zdá-li se Vám marmoleum podobné se slovem linoleum, nejste daleko od pravdy. Marmoleum je totiž obchodní název pro přírodní linoleum, jehož historie sahá více než 160 let zpět. Původní lepený korkový koberec v sobě obsahoval směs korku a kaučuku. Kaučuk byl později nahrazen směsí lněného oleje a kalafuny a tak vznikla jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších podlahových krytin na světě. V pozdějších dobách mu začala konkurovat jiná podlahová krytina, která však byla vyráběna z polyvinylchloridu (PVC). Protože si lidé oba produkty začali plést a spojovat je do jednoho názvu „lino“, začal se používat pro přírodní linoleum název marmoleum.

Linoleum marmoleum - z čeho se marmoleum vyrábí?

Linoleum marmoleum je vyráběno z obnovitelných přírodních materiálů, je zcela biologicky rozložitelné a proto lze tuto podlahovou krytinu považovat za ekologickou. Skládá se ze směsí lněného oleje, borovicové pryskyřice, mletého vápence, pigmentů a dřevité či korkové moučky. Výsledná směs je za vysokého tlaku nalisována v tloušťce 2-3 mm na nosnou vrstvu z jutové textilie.

Linoleum marmoleum je velmi odolné a na rozdíl od PVC podlahy na něj výrobci standardně poskytují třicetiletou záruku, ale není výjimkou, že vydrží ve skvělém stavu i padesát let. Odolnost této výborné podlahoviny zajišťuje speciální povrchová úprava Topshield, díky které je ještě odolnější vůči nečistotám a otěru a která zároveň pomáhá udržet i barvu a nedochází tak k blednutí.

Proč si vybrat právě linoleum marmoleum? Jeho vlastnosti Vás překvapí!

Hledáte-li podlahovou krytinu vhodnou pro alergiky či osoby trpící astmatickými potížemi nebo prostě chcete kvalitní a cenově příznivou přírodní podlahu, která Vám navíc svou širokou škálou barevných odstínů a dekorů umožní vytvoření designového prvku v interiéru, je pro Vás linoleum marmoleum výborné řešení.

Linoleum marmoleum má mnoho překvapivých pozitivních vlastností a díky tomu jeho obliba v současnosti stále stoupá. Podlaha vyrobená z tohoto materiálu příjemná pro chůzi, teplá, potlačuje množení bakterií, je antistatická, díky čemuž nepřitahuje prach. Díky těmto vlastnostem, je vhodné nejen do domácností, kde žijí alergici a astmatici, ale zejména pro zdravotnická zařízení, nemocnice a prostory s vysokými nároky na bezprašné prostředí.

Linoleum marmoleum – výhody

 • Vyrábí se technologií šetrnou k přírodě již více než 100 let
 • Jedná se o čistě přírodní materiál
 • Lze ho recyklovat, je 100% biologicky rozložitelné
 • Povrchová úprava vydrží několik let
 • Neztrácí vzor ani po sešlapání. Homogenní materiál má stejnou strukturu v celé tloušťce
 • Je tvrdé, pružné, lze ho vybrat v různých stupních tvrdosti
 • Zanechává příjemný pocit a tlumí hluk
 • Potlačuje množení bakterií, je přirozeně antistatické, vhodné pro alergiky a astmatiky
 • Je odolné vůči mechanickému poškození, cigaretovým nedopalkům i škrábancům
 • Poškozené místo se dá snadno opravit zabarveným tmelem ze včelího vosku
 • Má dlouhou životnost 30 – 50 let
 • Široký výběr dekorů, vzorů a barev
 • Vhodné pro instalaci podlahového topení
 • Má téměř neviditelné spoje

Linoleum marmoleum – jaká je nabídka barev a dekorů?

V současnosti je na trhu linoleum marmoleum v různých barevných odstínech, dekorech a vzorech, a to jak přírodních (např. dřevo či kámen), mramorovaných, tak i různě pestrobarevných (jemných i zářivých) a neutrálních barevných tónech. Nabídka této podlahové krytiny se skládá z několika řad a může Vám nabídnout více než 160 barev. Navíc výrobci nabízejí možnost zadat si barvu takzvaně na míru, kterou Vám vytvoří na zakázku.

Linoleum marmoleum lze vzájemně kombinovat a je možné z něj vytvářet různé podlahové obrazce nebo ornamenty. Vaše marmoleum podlaha tak může být v souladu s moderními trendy bydlení a interiérového designu. Využijete-li nabídku společnosti Podlahy Praha, vytvoří Vám naši zkušení podlaháři, kteří umí linoleum marmoleum perfektně kombinovat, podlahu, jakou nikdo jiný nemá!

Linoleum marmoleum – dva typy pokládky

Linoleum marmoleum je vyráběno v několika provedeních - v pásech, čtvercích nebo lamelách (varianta click) a podle toho se také liší jeho pokládka. Pásy se celoplošně lepí na připravený podklad a následně jsou svařovány svařovací šňůrou. Svařovací šňůry jsou nabízeny jednobarevné nebo vícebarevné pro neviditelný spoj. Čtverce a lamely se pokládají stejně jako jiné plovoucí podlahy – mají vyřezaný spoj, díky kterému se do sebe jednoduše zaklikají.

Pokládka přírodního linolea se doporučuje nechat na profesionálních podlahářích, což při skládání různých obrazců platí dvojnásobně. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít všechny naše zkušenosti. Naši zruční profesionálové umí linoleum marmoleum položit tak, abyste byli na 100% spokojeni.

Linoleum marmoleum – jednoduchá údržba

Linoleum marmoleum je ošetřeno povrchovou úpravou, která materiál chrání před poškozením a současně zajišťuje snadnou a rychlou údržbu. Vzhledem k tomu, že je přirozeně antistatické a nepřitahuje prach, netvoří se na něm chuchvalce prachu, jako na jiných hladkých podlahách. Linoleum marmoleum doporučujeme čistit na sucho – zametením nebo setřením prachovým mopem. Rozhodně se nesmí používat mýdlové či alkalické čističe, které povrch linolea poškodí.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Linoleum marmoleum – vyberte si kvalitu – společnost Podlahy Praha

Nabízíme odborné poradenství, dodávku i pokládku přírodního linolea tzv. na „klíč“ – u nás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou. S našimi pracovníky vše proběhne rychle a vy budete ušetřeni zbytečných starostí. Nabízíme také možnost prohlédnout si podlahy marmoleum na námi již realizovaných projektech a tak si udělat lepší představu o tom, jak kvalitní práci odvádíme.

Vážíme každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost a splnění všech jeho požadavků.  Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha!