Marmoleum vzorník

Marmoleum vzorník – přírodní linoleum, které stále nevyšlo z módy

Přírodní podlahová krytina marmoleum poskytuje pestrou škálu dekorů, vzorů a barevných odstínů od jemných mramorových, přes neutrální jednobarevné až po syté a zářivé barvy. Tím nabízí široký prostor k využití pro nejrůznější barevné kombinace, vzory či ornamenty na podlahách. Díky svým neobyčejnými funkčním vlastnostem a zejména širokým výběrem vzájemně kombinovatelných barevných odstínů a dekorů je ideální nejen pro podlahu bytů a kanceláří, ale i veřejných budov jako jsou např. školy či zdravotnická zařízení. Marmoleum vzorník, který na našich stránkách najdete, vás přesvědčí o jeho rozmanitosti.

Marmoleum vzorník - homogenní a plně probarvená krytina

Marmoleum je takzvanou homogenní podlahovou krytinou, to znamená, že struktura a tím i barva prostupují celou jeho tloušťkou. Tím se liší jak od laminátové podlahy, tak také od PVC podlahy. Barevnost marmoleu dodávají ekologicky šetrné pigmenty.  

Dlouhotrvající odolnost marmolea při zachování jeho přírodních vlastností zajišťuje speciální povrchová úprava Topshield. Tato vrstva je plně renovovatelná, to znamená, že může být odstraněna a opět jednoduše – mechanickou cestou nanesena nová. Tato ochranná vrstva zároveň pomáhá udržet i sytost barvy a nedochází tak k jejímu blednutí. Povrchová úprava marmolea rovněž výrazně snižuje náklady na čištění a údržbu. 

Marmoleum vzorník – široká paleta barev a dekorů

Škála typů marmolea, ze které si můžete vybírat, je opravdu velká. Skládá se z několika typových řad a více než 160 barev. Výrobci navíc každý rok přichází s novými kolekcemi barev a vzorů, takže se výběr neustále rozšiřuje. Navíc má zákazník možnost nechat si u výrobce barvu či vzor marmolea vyrobit takzvaně na míru podle přání. Pokud si chcete celou škálu marmolea prohlédnout, máme pro vás na našem webu připraven kompletní marmoleum vzorník.

Díky mnoha různobarevným dekorům, ve kterých je marmoleum vyráběno, nabízí široké možnosti kombinací a lze jej použít v různých a designově laděných interiérech. Marmoleum lze velmi dobře svařovat, spáry jsou téměř neviditelné a díky tomu je možné z nich vytvářet různé obrazce, vzory a ornamenty, čímž lze dodat vašemu interiéru punc originality a jedinečnosti. Pokud si nejste jisti a máte pochybnosti o tom, zda výběr marmolea zvládnete pouze pomocí počítače, navštivte naše podlahové studio, kde pro Vás máme připraven kompletní marmoelum vzorník.

Marmoleum vzorník – návrat k přírodě i moderní technologie

Marmoleum je obchodní název pro přírodní linoleum vyráběné podle původních receptur z čistě přírodních materiálů. Jeho základ tvoří lněný olej, nášlapná vrstva je složena z korkové drti, pryskyřice, vápence a dřevité moučky. Tato směs je lisována na jutovou textilii zvolené tloušťky a tvrdosti. Tím, že se vyrábí pouze z čistě přírodních materiálů, se jedná o ekologickou podlahovou krytinu, která ani po konci svojí použitelnosti nezatíží přírodu. Lze totiž bez problémů spálit nebo např. vyhodit na kompost, kde se postupně zcela rozloží.  

Podlahy z marmolea jsou pro svoji možnost vzájemného kombinování barev, vysokou odolnost a trvanlivost často voleny nejen do domácností, ale také do různých komerčních prostor, ve kterých je velký provoz, např. školy, úřady, zdravotnická zařízení, nemocnice apod. Podlahy Praha nabízí kvalitní podlahy marmoleum, od předních evropských výrobců těchto stále vyhledávanějších podlah. Marmoleum vzorník Vám všechny námi dodávané typy marmolea představí, neváhejte a vybírejte!

Marmoleum vzorník – důležité vlastnosti, které se Vám budou líbit

Marmoleum má, kromě toho, že je vyráběno v široké škále barevných odstínů (viz náš marmoleum vzorník) mnoho důležitých vlastností. Tento materiál má přirozeně antistatické vlastnosti, díky čemuž nepřitahuje prach a dá se snadno udržovat. Mezi další vlastnosti, pro které je marmoleum využívané např. do zdravotnických či školských zařízení, patří potlačování tvorby bakterií.

Marmoleum vzorník - výhody

 • jedná se o stoprocentně přírodní materiál za příznivou cenu (viz. marmoleum ceník)
 • široký výběr barevných odstínů, vzorů a dekorů (všechny najdete v sekci marmoleum vzorník)
 • možnost svařování bez viditelné spáry
 • možnost vytvářet různé obrazce a ornamenty
 • barevná a tvarová stálost
 • dlouhá životnost (30 – 50 let)
 • stoprocentní biologická rozložitelnost
 • přirozeně antistatické, antialergické a bakteriostatické účinky
 • kročejová pohoda a komfort
 • vysoká odolnost proti mechanickému poškození
 • velká pružnost nebo naopak tvrdost
 • vysoká tepelná a zvuková izolace
 • snadná a rychlá údržba
 • možnost instalace na podlahové topení

Marmoleum vzorník – jsme tady pro každého zákazníka

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

V našem podlahovém studiu si můžete na vlastní oči prohlédnout marmoleum vzorník, ve kterém naleznete všechny druhy námi dodávaných dekorů marmolea. Naši odborníci vám zde předvedou jednotlivé dekory marmolea ze vzorníku na velkých deskách, ochotně Vám poradí se správným výběrem a vyzkouší různé barevné kombinace marmolea, tak aby výsledný barevný efekt byl podle vašich představ.

Marmoleum vzorník máme zpracován v několika různých verzích. Naleznete ho na našich webových stránkách, v barevném katalogu a je pro Vás připraven také v sestavě složené z malých kousků jednotlivých dekorů, který vám rádi zapůjčíme domů. Marmoleum vzorník pro vás bude nejlepší pomocník k porovnávání barev a dekorů, a v klidu domova, si budete moci udělat výběr svojí nové podlahy.

Marmoleum vzorník - video