Marmoleum na zeď

Marmoleum na zeď – moderní materiál s dlouhou historií

Marmoleum je podlahovina, jejíž historie sahá více než 160 let zpět a která v současné době zažívá slavný návrat do moderních domácností. Tento zcela přírodní materiál díky své nenáročnosti na údržbu, vysoké odolnosti, schopnosti tepelné a zvukové izolace a barevné rozmanitosti má širokou oblast využití a to nejen jako podlahová krytina. Například použít marmoleum na zeď je jedna z možností, kde lze využít jeho neobyčejné funkční vlastnosti. Společnost Podlahy Praha nabízí marmoleum na zeď v celé škále různých motivů a barev, které odebíráme od kvalitních a osvědčených výrobců, jako je Armstrong či Forbo.

Marmoleum na zeď  - 100 % přírodní složení

Marmoleum na zeď je produkt na 100% složený z přírodních materiálů jako je juta, přírodní pryskyřice, dřevitá moučka, korek, přírodní pigmenty, vápenec a lněný olej. Neobsahuje žádná další aditiva a umělé složky, které by zlepšovaly jeho vzhled, flexibilitu nebo stabilitu. Díky tomu, že z čeho je marmoleum na zeď složeno, je zcela biologicky rozložitelné, při likvidaci ho lze bez problémů spálit nebo vyhodit např. na kompost, kde se beze zbytku rozloží.

Marmoleum na zeď se vyrábí v mnoha barevných variantách a svojí dlouhou životností se dá srovnat např. s keramickou dlažbou. Hodí se nejen do moderních bytů a kanceláří, ale také do veřejných budov, kde dochází k velkému pohybu osob, zejména například do školních nebo zdravotnických zařízení. Jelikož se jedná o přírodní materiál, marmoleum na zeď je citlivé k životnímu prostředí a navíc je naprosto zdravotně nezávadné a vhodné především pro alergiky. Nepřitahuje a prach a jeho snadná a rychlá údržba je snem každé hospodyňky.

Marmoleum na zeď – možnosti použití

Marmoleum na zeď velmi dobře odolává vlhkosti, nevytváří spáry, které by se zanášely, velmi snadno se udržuje, nepraskne ani se nerozbije neopatrným šťouchancem kovovým hrncem, a proto se výborně hodí například jako pozadí kuchyňských linek. Protože z něj lze snadno vytvářet různé obrazce je marmoleum na zeď často využíváno do vstupních hal komerčních objektů, kde si z něj firmy nechávají vytvářet na zdech firemní loga. 

Marmoleum na zeď je vhodné v podstatě do jakéhokoliv prostoru. Není problém ho použít v domácnosti, a vzhledem k tomu, že je antistatické a nepřitahuje prach, je hojně využíváno alergiky a astmatiky na zdech do ložnic či dětských pokojů.  Tento přírodní materiál má oproti syntetickým výrobkům pozitivní vliv na lidské zdraví. Lněný olej používaný při jeho výrobě je známý svými pozitivními účinky při léčení onemocnění dýchacích cest.

Marmoleum na zeď je zdravotně nezávadné, má nealergenní charakter a dokonce bakteriostatické účinky povrchu. Potlačuje například množení bakterie MRSA (Staphylococus aureus), která způsobuje vážné zdravotní potíže. Na základě toho nachází využití např. ve školních třídách, družinách, školkách či nemocnicích a může být aplikováno i v hygienicky náročných provozech.

Marmoleum na zeď – jaké má výhody

 • stoprocentně přírodní materiál
 • výběr z velkého množství barevných variant a vzorů
 • příznivá pořizovací cena
 • velká tvárnost (možnost použití na oblouky či různá zakřivená místa)
 • možnost vytváření různých obrazců a vzorů
 • vysoká tepelná a zvuková izolace
 • vysoká odolnost proti mechanickému poškození
 • antistatické, antialergické a bakteriostatické účinky
 • barevná a tvarová stálost
 • dlouhá životnost (30 – 50 let)
 • snadná a rychlá údržba

Marmoleum na zeď – pestrá paleta barevných odstínů a dekorů

Marmoleum na zeď, které společnost Podlahy Praha nabízí, se vyrábí v mnoha různobarevných, vzájemně výborně kombinovatelných dekorech, a tím nabízí doslova nepřeberné a téměř nevyčerpatelné designové možnosti při jeho aplikaci. Přesně podle Vašeho zadání z něj lze vytvářet různé obrazce, ornamenty, vzory či firemní loga.

Na našich stránkách či v našem podlahovém studiu najdete aktuální kompletní marmoleum vzorník, ze kterého můžete vybrat takové, které bude přesně odpovídat vašim představám a přáním. Marmoleum na zeď bylo vytvořeno tak, aby splňovalo i ty nejnáročnější požadavky zákazníků na kvalitní přírodní materiál ve spojení s moderními trendy v bydlení.

Marmoleum na zeď – aplikaci nechte na našich profesionálech

Marmoleum je vyráběno v několika variantách - v pásech, čtvercích nebo v podobě lamel. Na zeď se marmoleum používá zpravidla ve formě pásů, které se aplikují celoplošným lepením a vzájemně se spojují pomocí svařovací šňůry. Pomocí svařování z něj lze na zdech vytvořit předem navržené obrázky a vzory.

Profesionálové společnosti Podlahy Praha vám marmoleum na zeď aplikují rychle, kvalitně a přesně podle vašich představ. Celý realizační proces probíhá s naší společností s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu. Na naše dlouholeté zkušenosti s tímto přírodním materiálem se můžete spolehnout. 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Marmoleum na zeď – co vše nabízíme?

Společnost Podlahy Praha nabízí marmoleum na zeď v široké kolekci různých barev, dekorů a provedení. V našem podlahovém studiu na vás čekají ochotní profesionálové, kteří materiálům na podlahy rozumí a pomohou Vám vybrat podlahy marmoleum na zeď tak, aby se při vytváření vzorů minimalizoval případný odpad z prořezu. Všechny druhy marmolea si zde můžete na vlastní oči prohlédnout a na každý dekor si můžete sáhnout.

Prodejem marmolea a mnoha dalších podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu se zabýváme již mnoho let. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!