Marmoleum údržba

Marmoleum bude stárnout do krásy, pokud bude probíhat jeho pravidelná údržba

Obliba podlah z přírodní podlahové krytiny marmoleum se stále více rozšiřuje. Aby si tato podlaha udržela krásný a svěží vzhled, je potřebné, aby také pravidelně probíhala její údržba. Určitě jste již o tom, jak správně udržovat vaši podlahu vyrobenou marmolea přemýšleli. Nejste si jisti, jestli údržba marmolea, kterou provádíte je správná a jestli Vámi používaný způsob údržby je ten nejvíce výhodný? Podlahovina marmoleum je vyrobena z čistě přírodních surovin a v závislosti na povrchové úpravě je pro správnou údržbu potřeba používat prostředky určené k jejímu ošetření.

Které prostředky jsou vhodné, aby údržba podlahoviny marmoleum byla účinná Vám poradíme v našem podlahovém studiu. Společnost Podlahy Praha se zabývá se údržbou a renovací všech typů podlahových krytin již mnoho let. Zde naleznete cenné informace o tom, jak správně vaši marmoleum podlahu udržovat a jak s ní nakládat, aby Vám vydržela krásná po desítky let. Naši vyškolení pracovníci Vám zde vše ochotně vysvětlí a máme zde rovněž skladem široký výběr prostředků pro údržbu marmoleum podlahy.

Marmoleum údržba je díky povrchové vrstvě Topschield snadná

Marmoleum je opatřeno tvrzenou povrchovou vrstvou Topshield, která ho chrání před UV zářením, zaručuje jeho výjimečnou životnost a díky němuž je marmoleum údržba snadná a rychlá. Na tuto speciální povrchovou úpravu přírodního linolea má společnost Forbo patent. Hlavní surovinou při výrobě podlahoviny marmoleum je lněný olej, jutová textilie, dřevitá moučka, mletý vápenec, borovicová pryskyřice a přírodní pigmenty, jež jsou z 97 % získané z přírody. Jejich spojení utváří ekologicky recyklovatelný celek, jemuž společnost Forbo dodala zcela originální podobu.

Marmoleum podlaha má mnoho jedinečných vlastností, díky kterým jeho obliba stoupá již mnoho let. Nejen, že marmoleum údržba Vás nebude nijak zatěžovat, protože ji zpravidla stačí provádět na sucho, ale také díky tomu ušetříte 30% finančních prostředků za čistící prostředky. Podlaha z tohoto přírodního materiálu je teplá a příjemná na dotek, na jejím povrchu nedochází k množení bakterií, je antistatická, díky čemuž nepřitahuje prach a tím je vhodná pro alergiky i astmatiky. Je také odolná vůči vlhkosti i vodě a nevadí jí ani, pokud na ní spadne cigareta. Marmoleum se totiž netaví a  stopy po cigaretách je možné snadno odstranit opatrným seškrábáním

Marmoleum údržba - podlaha je ekologicky nezávadná

Hledáte-li materiál, který by byl v souladu s přírodou, nezatěžoval ji při výrobě ani při likvidaci, a aby ani jeho údržba neškodila přírodu nepoškodila, je pro Vás marmoleum podlaha tou správnou volbou. Toto přírodní linoleum je jednou z mála podlahových krytin vyrobených na 100% z přírodních produktů, které jsou také 100% biologicky odbouratelné. Marmoleum neobsahuje žádné chemické sloučeniny polyvinylchloridu, jako linoleum PVC, se kterým si ho lidé často pletou.

Jedná se o podlahu ze surovin, které jsou v přírodě prakticky nevyčerpatelné. Podlahy marmoleum lze při likvidaci bez zatížení životního prostředí dá jednoduše beze zbytku spálit či vyhodit např. na kompost, kde se rozloží.

Marmoleum údržba - důležité je dodržovat správný postup

Pravidelná marmoleum údržba je rychlá, jednoduchá, cenově dostupná a přitom vám uchová krásu vaší podlahy tak, aby vypadala co nejlépe po dlouhou dobu. Ve chvíli, kdy Vaše podlaha přestane vypadat "jako nová" – po dlouhém intenzivním používání – může být snadno uvedena do své původní krásy. Přírodní linoleum je ekologický, biologicky odbouratelný materiál, který odolává běžným, v domácnosti používaným chemikáliím. Metoda vytírání prachu za sucha je rychlou a snadnou cestou jak udržet Vaši podlahu z marmolea bez volných nečistot. Pravidelnou údržbou předejdete nutným celkovým renovacím, které jsou nákladné!

Zde Vám přinášíme obecné pokyny k údržbě podlahoviny marmoleum za běžného provozu. Při vyšší míře běžného znečištění či znečištění odolnými či agresivními látkami využijte nabídky odborného čištění a servisu od společnosti Podlahy Praha.  

Marmoleum údržba – čistící prostředky

Forbo Monel – speciálně vyvinutý pro podlahovinu marmoleum. Lze ho snadno zakoupit v našem podlahovém studiu.

Marmoleum údržba – běžné čištění

Odstraňte nečistoty a skvrny obvyklým způsobem a v mžiku máte pravidelné čištění hotové:
•    Vytřete podlahu prachovým mopem s prachovou utěrkou
•    Odstraňte skvrny prostředkem Monel a vlhkým mopem (50 ml na 10 l vody)

Marmoleum údržba – periodické čištění

•    Vytřete podlahu prachovým mopem s prachovou utěrkou
•    Vyčistěte podlahu za pomocí mopu a přípravku Monel (50 ml Monel na 10 l vody)
•    Aplikujte tenkou vrstvu Monelu rozetřením po celé podlaze(0,25 l Monel na 5 l vody)
•    Nechte podlahu uschnout

Marmoleum údržba – příležitostné čištění (např. vánoční nebo jarní úklid)

•    Vydrhněte podlahu za použití Monelu (50 ml na 10 l vody)
•    Špinavou vodu odstraňte vytřením nebo vysavačem
•    Opláchněte čistou vodou a vytřete mopem
•    Aplikujte tenkou vrstvu Monelu rozetřením po celé podlaze (0,25 l Monelu na 5 l vody)
•    Nechte podlahu uschnout

Marmoleum údržba – společnost Podlahy Praha zajistí dlouholetou životnost Vaší podlahy

Společnost Podlahy Praha Vám nabízí údržbu, čištění a renovaci marmoleum podlahových krytin na profesionální úrovni. Používáme profesionální úklidovou techniku, prověřené a vysoce účinné čisticí prostředky.

Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká. Naším cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka! Nabídka profesionálních služeb společnosti Podlahy Praha v oblasti údržby marmolea zahrnuje kompletní servis. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou.

Na údržbu podlahovin marmoleum jsme odborníci! Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!