Marmoleum pokládka

Pokládka podlahové krytiny Marmoleum je práce pro zkušené profesionály

Pro svoje neobyčejné vlastnosti, vysokou kvalitu, špičkovou estetiku a praktičnost si v posledních letech marmoleum stále více nachází cestu do mnoha moderních domácností. Jestliže potřebujete velmi odolnou, cenově dostupnou a téměř bezúdržbovou podlahovou krytinu s výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi, pak pro vás bude marmoleum tou správnou volbou. Společnost Podlahy Praha nabízí marmoleum v desítkách různě kombinovatelných dekorů a samozřejmostí u naší firmy je i odborná pokládka marmolea našimi zkušenými podlaháři.

Správně provedená pokládka krytiny marmoleum provedená našimi zkušenými podlaháři je nejlepší zárukou pro to, abyste se mohli z krásy a užitku přírodního linolea těšit dlouhá léta. Pokud jste se pro podlahu z marmolea rozhodli a máte ji vybranou, rádi vám nabídneme naše služby a provedeme její rychlou, kvalitní a levnou pokládku.

Marmoleum pokládka od společnosti Podlahy Praha

Pokládka krytiny marmoleum probíhá u naší společnosti v několika fázích a každou z nich provádíme s maximální pečlivostí a profesionalitou, aby byl výsledek bezchybný a náš zákazník spokojený. Vždy se snažíme o to, aby pokládka krytiny marmoleum proběhla s co nejmenším zásahem do chodu domácnosti nebo firmy.

Ve většině případů se pokládka krytiny marmoleum provádí rovnou na stávající podklad, jenž se pouze upraví podle potřeby. Konkrétní postup se může v různých případech lišit, záleží na tom, o jaký typ marmolea se jedná a v jakém stavu je stávající podlaha.

Realizace pokládky krytiny marmoleum zahrnuje zpravidla tyto fáze:

 • konzultace s klientem a prohlídka prostor, kde bude pokládka probíhat
 • výběr typu marmolea podle přání zákazníka
 • odstranění staré podlahové krytiny
 • úprava a vyrovnání podkladu
 • pokládka krytiny marmoleum

Marmoleum pokládka krytiny v rolích

Marmoleum pokládka - příprava

Pokud probíhá pokládka krytiny marmoleum ve starším objektu, je nutné provést úpravy podkladu, který musí být rovný, pevný, suchý a čistý.

Marmoleum pokládka - nářadí a pomůcky

Pro správnou pokládku marmolea je potřeba mít k dispozici profesionální nástroje a materiály.

Marmoleum pokládka - instalace

Lepení linoleaPásy marmolea se nařežou speciálním nožem a potom jsou pokládány vedle sebe v jednom směru s mírně překrytými okraji. Okraje pásů se po celkovém položení odříznou tak, aby k sobě pevně přiléhaly.

Marmoleum pokládka - lepení

Vždy používáme pouze speciální lepidlo určené pro lepení marmolea. Lepidlo nanášíme pomocí ozubené špachtle a marmoleum postupně zatlačujeme do čerstvého neodvětraného lepidla.

Marmoleum pokládka - svařování

Svařovací šňůry mohou být jednobarevné ve stejné barvě s barvou marmolea nebo vícebarevné, záleží na požadavcích zákazníka. Spoje sváříme svařovací pistolí při teplotě asi 350 °C a svařovaný spoj zarovnáváme na úroveň povrchu marmolea.

Marmoleum pokládka - závěrečná úprava

Na závěr pokládky marmoleum začistíme pomocí obvodových lišt.

Marmoleum pokládka krytiny ve čtvercích či lamelách

Pokládka tohoto druhu podlahoviny marmoleum je snadná a rychlá. Většinou se práce obejde i bez hluku a lepidla, a to díky systémům nelepených spojů. Marmoleum ve formě čtverců či lamel je opatřeno speciálním zářezem,  díky kterému se jednotlivé dílce do sebe jednoduše zakliknou. Odpadá tak nutnost lepení a podlahy lze ihned po pokládce používat. 

Marmoleum pokládka – na co si dát pozor

 • Marmoleum se nesmí pokládat do  vlhkého prostředí.
 • Je vhodné počítat s přesahy u stěn cca 4 centimetry. Po položení, vyrovnání a nalepení se přebytečné kusy odříznou.
 • Marmoleum je přírodní materiál, který má tendenci se pohybovat, musí být proto pořádně přilepené!
 • Pokud marmoleum pokládáme na beton, použijeme 0,2 mm tlustou paronepropustnou folii.
 • Pokládáme-li marmoleum na dlaždičky, je nutné podlahu nejdříve vystěrkovat, aby se na marmoleu časem neobjevily obrysy dlaždiček.
 • Je důležité si dávat pozor u rámů dveří a jiných profilů. Marmoleum je potřeba podélně naříznout zvenku dovnitř a potom odříznout přesně kolem tvaru zdi.

Marmoleum pokládka – vytvoříme podlahu, která se Vám bude líbit

Marmoleum se vyrábí v rolích, čtvercích či lamelách a na trhu je nabízeno v široké škále odstínů a vzorů, které lze vzájemně kombinovat a vytvářet tak nejrůznější podlahové obrazce, bordury a intarzie. Marmoleum lze velmi dobře svařovat, spáry jsou téměř neviditelné a díky tomu je možné z ní vytvářet různé obrazce, vzory a bordury podle vašich návrhů a fantazie. Svou tvárností tak může tato podlaha dodat vašemu interiéru punc originality a jedinečnosti.

Pokládka různých obrazců z podlahoviny marmoleum není snadná záležitost a vždy je dobré využít zkušenosti profesionálních podlahářů. Společnost Podlahy Praha Vám může nabídnout dlouholeté zkušenosti a špičkově provedenou pokládku.

Marmoleum pokládka - odborná pokládka od profesionálů ze společnosti Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Zruční profesionálové ze společnosti Podlahy Praha marmoleu rozumí, umí využít všech jeho vlastností a pokládka krytiny marmoleum je pro ně hračka. Využijete-li nabídky firmy Podlahy Praha, vytvoří Vám její zruční podlaháři z marmolea podlahu, jakou nikdo jiný nemá!

Naši odborně vyškolení prodavači vám v našem podlahovém studiu Vám poradí při výběru potřebné šíře marmolea tak, aby se minimalizoval případný odpad z prořezu. Spárořez uzpůsobí tak, aby minimalizovali odpad a v místnostech nevznikal spoj.

Marmoleum pokládka - video