Marmoleum barvy

Odhalte nečekané možnosti, které poskytují barvy podlahové krytiny marmoleum

Marmoleum neboli přírodní linoleum je ekologická podlahová krytina, která se vyznačuje vysokou mechanickou i chemickou odolností, dlouhou životností a atraktivním vzhledem. S úspěchem se používá do veřejných i soukromých prostor. Marmoleum je vyráběno v pestré škále barevných odstínů a dekorů, a od jemných mramorových, přes neutrální jednobarevné až po syté a zářivé barvy. Tím nabízí široký prostor k využití pro nejrůznější barevné kombinace, vzory či ornamenty na podlahách

Stereotyp tradičního béžového a šedého mramorování původního přírodního linolea je již dávno minulostí. Nové kolekce podlahoviny marmoleum, které nabízí společnost Podlahy Praha, mají příjemné barvy a široký výběr vzorů s bohatým, příjemným, sofistikovaným a moderním vzhledem. Marmoleum bylo přetvořeno, aby jeho barvy co nejlépe doplnily interiér moderních domácností, kanceláří, obchodů i různých veřejných budov, nemocnic či škol. V nabídce naleznete přes 160 různých barev.

Marmoleum barvy – moderní přírodní podlaha

Marmoleum nebo také přírodní linoleum je vyráběno podle původních receptur z čistě přírodních materiálů. Jeho základem je lněný olej, nášlapná vrstva se skládá z korkové drti, borovicové pryskyřice, mletého vápence, dřevité moučky a přírodních pigmentů, díky nimž získává různé barvy. Tato směs je pod vysokým tlakem nalisována na jutovou textilii zvolené tloušťky a tvrdosti. Barvy, které má podlahovina marmoleum, neblednou ani když jsou vystaveny UV záření.

Tím, že je marmoleum vyrobeno z čistě přírodních materiálů, jedná se o ekologickou podlahovou krytinu, která i poté, co skončí její životnost, nezatíží přírodu. Lze totiž bez problémů spálit nebo např. vyhodit na kompost, kde se postupně zcela rozloží.  

Společnost Podlahy Praha nabízí kvalitní podlahy marmoleum, od předních evropských výrobců těchto stále vyhledávanějších podlah. Barvy podlahoviny marmoleum, si můžete na našem webu prohlédnout v sekci marmoleum vzorník nebo v našem podlahovém studiu, kde Vám naši profesionálové všechny námi dodávané typy podlahoviny marmoleum rádi představí.

Marmoleum barvy - homogenní a plně probarvená krytina

Marmoleum je homogenní podlahová krytina, což znamená, že jeho barvy prostupují celou jeho tloušťkou. Tím se liší jak od laminátové podlahy, tak také od PVC podlahy. Barvy podlahové krytině marmoleum dodávají různé ekologicky šetrné pigmenty.  

Vysokou odolnost podlahové krytiny marmoleum a dlouhodobě zářivé a syté barvy při zachování jeho přírodních vlastností zajišťuje speciální povrchová úprava Topshield, na kterou má společnost Forbo patent. Tato vrstva je plně renovovatelná, což znamená, že může být v případě potřeby snadno odstraněna a nanesena nová. Tato ochranná vrstva rovněž výrazně snižuje náklady na čištění a údržbu.

Marmoleum barvy – trendy řešení pro Vaši novou podlahu

Díky svým jedinečným vlastnostem, které přináší řešení řady různých problémů moderních interiérů, si marmoleum získalo velkou oblibu. Za zmínku stojí hlavně jeho antibakteriální a antialergické působení, což jsou vlastnosti příznivé zejména pro alergiky a astmatiky. Dále velká odolnost a dlouhá životnost (až 50let!), snadná údržba a v neposlední řadě jeho barvy a široká škála dekorů.

Marmoleum barvy - různé kolekce dekorů

Marmoleum svou širokou škálou dekorů, barev a technologií pokládky pomocí bezešvého spojování umožňuje vytvořit na podlaze zajímavé obrázky a vzory. Barvy a vzory poskládané z podlahoviny marmoleum se hodí např. do vstupních hal v budovách nebo pro vymezení účelových zón v prostornějších členitých místnostech. Poskládat lze např. i obrázek na podlahu dětského pokoje, nebo firemní logo na podlaze vstupní haly či kanceláře. Obraťte se na naše zkušené podlaháře, kteří vám z marmolea vytvoří podlahu, jakou nikdo jiný nemá!

Marmoleum barvy – kolekce Real

Kolekce Marmoleum Real je nejširší řadou podlah Marmoleum, v nabídce máme celkem 59 různých dekorů. Jednotlivé dekory tvoří různé barvy, které vytvářejí zajímavou mramorovou strukturu.

Marmoleum barvy - kolekce Marmoleum Fresco

Dekory se skládají ze dvou vzájemně harmonických tónů barev, které vytvářejí příjemnou strukturu podlahy.

Marmoleum barvy - kolekce Marmoleum Vivace

Tato kolekce je řadou výrazných kontrastů. 12 zajímavých provedení zahrnuje standardní neutrální barvy i živé extravagantní odstíny.

Marmoleum barvy - kolekce Marmoleum Concrete

První řada monochromatických řešení připomíná zabarvení betonu, přitom má kvality linolea.

Marmoleum barvy - kolekce Marmoleum Walton

Výrazné barvy jednobarevné kolekce jsou skvělé pro kombinaci s jinou řadou Marmoleum Forbo.

Marmoleum barvy - kolekce Marmoleum Graphic

Černé, bílé a šedé barvy jsou ozdobeny zajímavým kontrastním vzorkem.

Marmoleum barvy - kolekce Marmoleum Piano

Tato kolekce e druhou řadou se vzorkem, oproti řadě Graphic využívá celou škálu barevných tónů.

Marmoleum barvy - kolekce Marmoleum Striato

Retro lineární design dodává prostorům nový rozměr a jejích 18 dekorů je oslavou podlah z linolea.

Marmoleum barvy - kolekce Marmoleum Home

Prodává se v rolích o šíři 2 m a díky pečlivě vybraným dekorům nové generace Vám pomůže dotvořit jedinečný domov.

Marmoleum barvy – prohlédněte si je na vlastní oči

V našem podlahovém studiu si můžete na vlastní oči prohlédnout všechny barvy, námi nabízených typů podlahoviny marmoleum. Naši profesionálové vám zde předvedou jednotlivé barvy a dekory marmolea na velkých deskách, ochotně Vám poradí se správným výběrem a vyzkouší různé barevné kombinace marmolea, tak aby výsledný barevný efekt byl podle vašich představ.

Věříme, že Vám barvy podlahové krytiny marmoleum zpříjemní život!