Marmoleum podlaha

Marmoleum podlaha – moderní přírodní podlaha s neobyčejnými vlastnostmi

V poslední době stále více lidí preferuje ve svých interiérech cenově dostupnou hladkou přírodní podlahovou krytinu, kterou je marmoleum . Hlavním důvodem pro její použití je nejen její ekologičnost a vysoká kvalita, ale i to, že dokáže splnit i náročné požadavky na moderní trendy v bydlení. Marmoleum podlaha poskytuje neobyčejné funkční vlastnosti i široký výběr vzájemně kombinovatelných barevných odstínů a dekorů.

Tento typ podlahy lze výborně použít nejen v domácnostech, ale pro svoji vysokou odolnost a trvanlivost je často volen i do různých komerčních prostor, kde se denně pohybuje mnoho lidí, například do škol, zdravotnických zařízení nebo sportovních hal apod. V nabídce společnosti Podlahy Praha je zastoupena marmoleum podlaha v širokém spektru typů, dodávaných předními evropskými výrobci této stále vyhledávanější přírodní podlahy.

Marmoleum podlaha je ekologicky nezávadná

Hledáte-li materiál, který by byl v souladu s přírodou, nezatěžoval ji ani při výrobě ani při likvidaci, je pro Vás marmoleum podlaha tou správnou volbou. Toto přírodní linoleum je jednou z mála podlahových krytin, které jsou vyrobeny 100% z přírodních produktů a jsou také biologicky odbouratelné. Jedná se o podlahu, která je vyrobena ze surovin, které jsou prakticky nevyčerpatelné. Marmoleum podlaha lze při likvidaci bez zatížení životního prostředí spálit či vyhodit např. na kompost, kde se beze zbytku rozloží.

Marmoleum podlaha neobsahuje žádné chemické sloučeniny polyvinylchloridu, jako PVC podlahy, se kterým si ji lidé často pletou. Hlavní složkou marmoleum podlahy je lněný olej, který se mísením s borovicovou pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem a přírodními pigmenty přeměňuje ve směs, která je pod vysokým tlakem nalisována na jutovou textilii ve vrstvě cca 2 -3 mm. 

Suroviny, ze kterých se marmoleum podlaha vyrábí

Všechny suroviny, ze kterých se marmoleum podlaha vyrábí, jsou obnovitelné i odbouratelné, lze ji tedy směle označovat jako ekologickou podlahovou krytinu.

Jedná se tyto složky:

Marmoleum podlaha - lněný olej

Získává se extrakcí ze zrn lnu a je základní surovinou při výrobě marmoleum podlahy. Lněný olej má prokazatelné léčivé účinky při léčbě dýchacích onemocnění

Marmoleum podlaha - dřevitá moučka

Při výrobě marmoleum podlahy se používá pro schopnost vázat na sebe přírodní pigmenty. Díky tomu je marmoleum podlaha dlouhodobě barevně stálá. Dřevo, ze kterého se získává, pochází z evropských lesů, které jsou regulovány a každý vytěžený strom musí nahrazen novou výsadbou.

Marmoleum podlaha - borovicová pryskyřice

Tato pryskyřice funguje v marmoleum podlaze jako pojidlo. Z borovic se získává speciální metodou, neškodící jejich růstu. Spolu se lněným olejem zaručuje přírodnímu linoleu jeho odolnost a flexibilitu.

Marmoleum podlaha - přírodní pigmenty

Jedná se o ekologicky šetrné pigmenty, díky kterým marmoleum podlaha získává výrazné a živé barvy. Pigmenty neobsahují kadmium ani olovo a nejsou tedy škodlivé životnímu prostředí.

Marmoleum podlaha - vápenec

Dodává marmoleum podlaze její vysokou odolnost. Vyskytuje se prakticky v celém světě v téměř nevyčerpatelných množstvích.

Marmoleum podlaha - Juta

Je upředena z vláken rostliny juty z Indie a Bangladéše, kde se jí nacházejí velké obnovitelné zásoby. Používá se jako podklad pro nanesení směsi ostatních materiálů.

Marmoleum podlaha - důvody pro její použití

V posledních letech vyhledává stále větší počet zákazníků přírodní trvanlivou podlahovou krytinu, jakou je marmoleum podlaha. Jde o rozumnou volbu, protože marmoleum podlaha má tyto výhody:

 1. Je vyrobena čistě z přírodních surovin.
  Základními surovinami pro výrobu je lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec a přírodní barviva.
 2. Vydrží vysoké zatížení.
  Svojí pevností dokáže odolat vysokému bodovému zatížení od těžkých vozíků, nemocničních lůžek, nábytku atd. To vše v souladu s mezinárodními normami.
 3. Je hygienická.
  Nepřitahuje prach, a proto je vhodná pro osoby s dýchacími potížemi nebo alergiky. Dokáže zabránit množení mikroorganizmů, jako např. Staphylococcus Aureus. Lze použít i do hygienicky náročných provozů jako jsou nemocnice nebo laboratoře.
 4. Je trvanlivá. Je-li správně udržována, vydrží i v nejtěžších provozních podmínkách a zachová si svůj vzhled 20, 30 nebo i více let.
 5. Je dekorativní.
  Je vyráběna v širokém spektru vzájemně kombinovatelných barevných odstínů, dekorů a vzorů. Lze z ním vytvářet různé obrazce a vzory. Technologie řezání vodním paprskem umožňuje realizovat i velmi složité návrhy, např. firemní loga.
 6. Je antistatická.
  Má neměnné antistatické parametry, a proto brání vytváření statického náboje. Kromě toho vykazuje také velmi příznivé hodnoty elektrického odporu.
 7. Odolává ohni.
  Sama se nevznítí, v případě požáru nepřispívá k šíření ohně.
 8. Odolá hořící cigaretě.
  Netaví se a stopy po cigaretách je možné snadno odstranit opatrným seškrábáním.

Marmoleum podlaha se Vám bude líbit

Marmoleum podlaha se vyrábí v rolích, čtvercích či lamelách a může Vám nabídnout více než 160 různých barevných odstínů. Někteří výrobci nabízejí dokonce možnost zadat si barvu takzvaně na míru, kdy Vám výrobce vám vytvoří barvu či dekor přesně podle Vašeho návrhu. Díky tomu, že se při výrobě používá dřevitá moučka smíchaná s kvalitními přírodními pigmenty, je odolná vůči UV záření a barvy tak zůstávají jasné a živé po dlouhou dobu.

Marmoleum podlaha lze velmi dobře svařovat, spáry jsou téměř neviditelné a díky tomu je možné z ní vytvářet různé obrazce, vzory a bordury podle vašich návrhů a fantazie. Svou tvárností tak může tato podlaha dodat vašemu interiéru punc originality a jedinečnosti. Využijete-li nabídky firmy Podlahy Praha, vytvoří Vám její zruční podlaháři marmoleum podlahu, jakou nikdo jiný nemá!

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Marmoleum podlaha se snadno udržuje

Marmoleum podlaha má hladký, téměř bezespárový a antistatický povrch, který nepřitahuje prach. Díky tomu je její údržba velmi snadná a rychlá. Při běžném a pravidelném úklidu stačí její povrch jednoduše zamést smetákem nebo přetřít nasucho prachovým mopem. V případě nutnosti odstranit skvrny, jí lze vytřít mopem navlhčeným do běžných čistících přípravků. Doporučujeme však raději používat speciální přípravky na marmoleum podlahu, které můžete zakoupit v našem podlahovém studiu. Vaše marmoleum podlaha tak zůstane krásná a funkční dlouhé roky.

Marmoleum podlaha - video