Marmoleum Forbo

Poznejte přírodní podlahovou krytinu marmoleum Forbo

V současnosti se lidé stále více při zařizování interiérů vrací k používání přírodních materiálů, a to jak u nábytku, tak i podlahových krytin. Jednu takových krytin představuje i přírodní linoleum od známého výrobce Forbo, prodávané pod názvem marmoleum. Marmoleum Forbo je přírodní produkt, s jehož jedinečnými vlastnostmi, dlouhou trvanlivostí, vysokou kvalitou, snadnou údržbou a originálním vzhledem se ztotožní i velmi náročný zákazník.

Společnost Podlahy Praha nabízí marmoleum Forbo v mnoha barevných odstínech a to jak v rolích, tak i ve formě čtverců či lamel umožňujících vytvoření plovoucí podlahy. Neváhejte a vyberte si marmoleum Forbo z naší nabídky.

Výrobní proces podlahové krytiny marmoleum Forbo

Marmoleum Forbo je přírodní linoleum s tvrzenou povrchovou vrstvou Topshield, vyráběné společností Forbo. Na tuto ochrannou vrstvu, která chrání marmoleum před UV zářením a zaručuje jeho výjimečnou životnost i snadné čištění, má společnost Forbo patent. Toto přírodní linoleum je jedním z nejekologičtějších a nejčistších podlahových řešení, vyrobené výhradně z přírodních surovin.

Hlavní surovinou při výrobě podlahoviny marmoleum Forbo je lněný olej, jutová textilie, dřevitá moučka, mletý vápenec, borovicová pryskyřice a přírodní pigmenty, jež jsou z 97 % získané z přírody. Jejich spojení utváří ekologicky recyklovatelný celek, jemuž společnost Forbo dodala zcela originální podobu.

Marmoleum Forbo má mnoho jedinečných vlastností, díky kterým jeho obliba stálá již mnoho let. Vyrábí se v mnoha různobarevných dekorech a nabízí tak velmi široké možnosti kombinací. Podlaha z tohoto přírodního materiálů je teplá a příjemná na dotek, na jejím povrchu nedochází k množení bakterií, je antistatická, díky čemuž nepřitahuje prach a tím je vhodná pro alergiky i astmatiky. Je odolná vůči vlhkosti i vodě a lze realizovat i na podlahové topení.

Marmoleum forbo – vlastnosti, které Vás uchvátí

 • čistě přírodní a recyklovatelný „eko“ materiál, vyráběný technologií šetrnou k přírodě
 • pestrá paleta dekorů, vzorů a barev
 • vyráběno v rolích, čtvercích a lamelách umožňujících snadnou a rychlou pokládku
 • tvrdé, ale pružné, lze vybrat v různých stupních tvrdosti
 • vysoká odolnost proti mechanickému poškození
 • potlačuje množení bakterií
 • nepřitahuje prach
 • vhodné pro alergiky a astmatiky
 • působí na dotyk i na pohled přirozeným dojmem
 • výborná hluková i tepelná izolace
 • díky povrchové úpravě Topshield dlouhodobá barevná stálost
 • údržba marmolea je snadná
 • životnost dlouhá 30 – 50 let
 • vhodné i pro instalaci na podlahové topení

Marmoleum Forbo – široká kolekce barevných odstínů, vzorů a dekorů

Marmoleum Forbo poskytuje díky široké kolekci vzájemně kombinovatelných barevných odstínů, vzorů a dekorů možnosti nespočtu různě barevných kombinací. Mnoho dekorů je inspirováno přírodou, další typy jsou jednobarevné, syté a zářivě barevné, v nabídce však najdete i mramorované dekory či neutrální a jemné odstíny. Každý si může vybrat oblíbené odstíny a nechat si našimi podlaháři vytvořit podlahu přesně podle svých představ a vkusu.

Marmoleum Forbo - Real

Je nejširší řadou podlah Marmoleum, v nabídce máme celkem 59 různých dekorů. Jednotlivé dekory jsou tvořeny 2-5 různými odstíny barev, které vytvářejí zajímavou mramorovou strukturu.

Marmoleum Forbo - Fresco

Tyto dekory se skládají ze dvou vzájemně harmonických tónů barev, které vytvářejí příjemnou jednoduchý a přitom velmi působivý design.

Marmoleum Forbo - Vivace

Tato kolekce má řadu výrazných kontrastů, jednotlivé dekory se skládají z většího množství barevných odstínů. 12 zajímavých provedení zahrnuje standardní neutrální barvy i živé extravagantní odstíny.

Marmoleum Forbo - Walton

Výrazné barvy jednobarevné kolekce jsou skvělé pro kombinaci s jinou řadou Forbo Marmoleum.

Marmoleum Forbo - Piano

Jedná se odruhou řadou se vzorkem, oproti řadě Graphic však využívá celou škálu barevných tónů.

Marmoleum Forbo - Striato

Retro lineární design skládající se z 18 dekorů. Společnost Forbo se s touto kolekcí chtěla vrátit na počátek již více než stopadesátileté historie výroby linolea.

Marmoleum Forbo - Home

Toto přírodní linoleum se prodává v rolích o šíři 2 m a díky pečlivě vybraným dekorům nové generace dokáže vytvořit jedinečný domov.

Marmoleum forbo – jak se o tuto podlahu starat?

Povrch této podlahoviny je opatřen povrchovou ochrannou vrstvou Topschield a díky tomu je údržba podlahy marmoleum forbo je snadná a rychlá. Marmoleum Forbo antistatické, nepřitahuje prach, a proto se zde nebudete setkávat s typickými prachovými chuchvalci, známými u jiných typů hladkých podlahových krytin.

Doporučujeme marmoleum Forbo čistit nasucho, stačí zametení či setření nasucho prachovým mopem. Jednou za čas povrch přetřete vlhkým hadrem nebo mopem, navlhčeným do speciálních přípravků doporučených na marmoleum, které můžete zakoupit v našem podlahovém studiu. Vyhněte se mýdlovým či alkalickým prostředkům, které podlahu mohou poškodit.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Marmoleum Forbo od společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Marmoleum forbo si můžete na vlastní oči prohlédnout v našem podlahovém studiu. Naši pracovníci jsou připraveni na Vaše všetečné otázky, ochotně poradí se správným výběrem podlahoviny marmoleum Forbo a vyzkouší různé barevné kombinace, tak aby výsledný barevný efekt na podlaze byl podle vašich představ.

Společnost Podlahy Praha se zabývá prodejem mnoha podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Nabízíme odborné poradenství, dodávku i pokládku tzv. na „klíč. Vážíme si každého zákazníka, naším cílem je splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.