Podlahová krytina marmoleum

Moderní podlahová krytina marmoleum 

Podlahu si zpravidla nepořizujete mnohokrát za život, proto je dobré vždy dobře vybírat a neuspěchat to. Podlaha je nejvýraznějším prvkem interiéru, kterého si každý všimne na první pohled. Dokáže zvýraznit celý vzhled pokoje, dokáže dodat nový vzhled starému nábytku, dokáže designově sjednotit  celý interiér. Při výběru je nutné se zajímat nejen o estetiku, ale také o její funkční vlastnosti.

Společnost Podlahy Praha Vám může nabídnout moderní podlahovou krytinu, která Vás uchvátí svými neobyčejnými funkčními vlastnostmi i širokým výběrem vzájemně kombinovatelných barevných odstínů a dekorů. Ptáte se, o jakou podlahu se jedná? Je to podlahová krytina marmoleum! Tento typ podlah je často volen pro svoji vysokou odolnost a trvanlivost i do komerčních prostor, jako jsou školy, nemocnice apod.

Co to je podlahová krytina marmoleum

Podlahová krytina marmoleum je vlastně přírodní linoleum. Výrobce si při její výrobě zakládá na přísně ekologickém postupu. Tento stoprocentně přírodní produkt je vyráběn pouze z přírodních a obnovitelných zdrojů. Nejvýznamnější surovinou pro výrobu této podlahové krytiny je lněný olej. Jako plnivo se používá dřevitá moučka, která má schopnost vázat na sebe barevné pigmenty a jako pojidlo je využívána přírodní pryskyřice, ta dodává marmoleu flexibilitu a pevnost. Poslední složkou je velmi jemně mletý vápenec. Celá tato směs je pod velkým tlakem nalisována na podklad z juty.

Podlahová krytina marmoleum nachází uplatnění ve všech typech interiérů. Přízeň si získává nejen v běžných domácnostech, ale díky svojí vysoké odolnosti a snadné údržbě i v různých velkých prostorech, jako jsou nemocnice, administrativní budovy či školská zařízení. Obzvláště oblíbená je pak v domácnostech alergiků, jedná se totiž o materiál, který je nealergenní a antistatický. Díky naprosto neviditelnému způsobu spárování a schopnosti potlačovat množení bakterií velmi dobře obstojí i v hygienicky vysoce náročných provozech.

Podlahová krytina marmoleum – přednosti, které vás zaujmou

Podlahová krytina marmoleum má mnoho neobyčejných vlastností, které jí drží na pomyslném žebříčku oblíbenosti na nejvyšších příčkách. Přinášíme vám přehled  pozitiv, pro které se vám podlahy marmoleum vyplatí pořídit:

 • je vyrobena výhradně z přírodního materiálu
 • její pořizovací cena je velmi příznivá
 • má životnost 30 – 50 let
 • je stoprocentně biologicky rozložitelná
 • má vysokou odolnost proti mechanickému poškození
 • má vysokou tepelnou a zvukovou izolace
 • poskytuje kročejovou pohodu a komfort
 • má antialergické a bakteriostatické účinky
 • je přirozeně antistatická a vhodná pro alergiky i astmatiky
 • je pružná, ale pevná
 • široký výběr barevných odstínů, vzorů a dekorů
 • dá se svařovat a nevytváří téměř žádné spáry
 • lze z ní vytvářet různé obrazce a ornamenty
 • snadno se udržuje
 • může se instalovat i na podlahové topení
 • odolá ohni – sama  se nevznítí, pokud vypukne požár, nejde k šíření ohně

Podlahová krytina marmoleum – barevné provedení

Podlahová krytina marmoleum se díky přírodním pigmentům použitým při její výrobě nabízí v pestré škále barevných odstínů a dekorů. Vyrábí se v několika řadách a může Vám nabídnout více než 160 barevných odstínů a to jak v rolích, tak ve formě plovoucí podlahy z lamel nebo čtverců. Vzájemná kombinovatelnost jednotlivých dekorů a barev umožňuje poskládat si různě barevnou podlahu ze čtverců nebo si na podlaze vytvořit různé vzory a ornamenty.

Někteří výrobci nabízejí dokonce možnost zadat si barvu takzvaně na míru a výrobce vám vytvoří barvu podlahové krytiny podle vašeho přání. Díky dřevité moučce a kvalitním přírodním pigmentům odolným vůči UV záření používaných při výrobě marmolea zůstávají barvy jasné a živé po dlouhou dobu.

Podlahová krytina marmoleum – snadná a rychlá pokládka

Podlahová krytina marmoleum se vyrábí v pásech, čtvercích či lamelách (marmoleum click) a podle toho se také liší způsob její pokládky. Krytina v pásech se musí celoplošně přilepit k podkladu, čtverce a lamely se pokládají obdobně jako plovoucí podlahy, jednotlivé dílce se do sebe „zaklikají“. Před pokládkou této podlahy je vždy potřebné, aby byl kvalitně připravený podklad, který musí být suchý, rovný, čistý, hladký, celistvý a pokud možno vystěrkovaný.

Pokud si zvolíte pokládku podlahové krytiny marmoleum od společnosti Podlahy Praha, můžete si být jisti, že naši zkušení podlaháři tuto krytinu dokonale znají, umějí využít všechny její vlastnosti a lehce si poradí s dokonale provedenou pokládkou. Marmoleum pokládka prováděná našimi podlaháři probíhá vždy s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu.

Podlahová krytina marmoleum – co všechno Vám můžeme nabídnout

Podlahová krytina marmoleum, kterou najdete v naší nabídce, je dodávána předními evropskými výrobci těchto stále vyhledávanějších podlah. Společnost Podlahy Praha se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, odborným poradenstvím, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již řadu let. Disponujeme nejen vlastními proškolenými pracovníky, ale samozřejmě také veškerou technikou potřebnou pro pokládku podlah.

V našem podlahovém studiu můžete na vlastní oči prohlédnout všechny dekory podlahové krytiny marmoleum a naši odborníci vám zde ochotně poradí se správným výběrem a vyzkouší různé barevné kombinace, tak aby výsledný barevný efekt byl podle vašich představ.

V naší společnosti si vážíme každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost a splnění všech jeho požadavků. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou řemeslnou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Podlahová krytina marmoleum - video