Podlahy marmoleum

Podlahy marmoleum splňují i ty nejnáročnější požadavky zákazníků na kvalitní podlahu vyrobenou čistě z přírodních materiálů, která však dokáže splnit i požadavky na moderní trendy v bydlení. Podlahy marmoleum Vás uchvátí svými neobyčejnými funkčními vlastnostmi i širokým výběrem vzájemně kombinovatelných barevných odstínů a dekorů. Tento typ podlah je často volen pro svoji vysokou odolnost a trvanlivost i do komerčních prostor, jako jsou školy, nemocnice apod. V nabídce společnosti Podlahy Praha najdete kvalitní podlahy marmoleum, od předních evropských výrobců těchto stále vyhledávanějších podlah.

Podlahy marmoleum – to je interiér v souladu s přírodou

Podstata podlahy vyrobené z krytiny marmoleum vychází z toho, co nás obklopuje na každém kroku - z přírody. Hlavní složkou podlahy marmoleum je lněný olej, který se následným mísením s borovicovou pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem a přírodními pigmenty přemění v přírodní směs, která je pod velkým tlakem lisována na jutovou textilii ve vrstvě cca 2 -3 mm. Nejen výroba marmolea, ale i jeho následná likvidace je v souladu s přírodou. Podlahy marmoleum lze při likvidaci bez zatížení životního prostředí spálit či vyhodit např. na kompost, kde se bez problémů rozloží.

Hledáte-li materiál na podlahy vhodný pro alergiky nebo osoby trpící astmatickými potížemi budou pro Vás podlahy marmoleum tou správnou volbou. Tento materiál má totiž přirozeně antistatické vlastnosti, díky čemuž nepřitahuje prach a dá se snadno udržovat. Mezi další vlastnosti, pro které jsou podlahy marmoleum využívané např. do zdravotnických či školských zařízení, patří potlačování tvorby bakterií.

Podlahy marmoleum jsou velmi odolnou krytinou, na kterou výrobci poskytují třicetiletou záruku, a výjimkou není ani trvanlivost padesát let. Odolnost těchto podlah zajišťuje speciální povrchová úprava marmolea, která zároveň pomáhá udržet i barvu a nedochází k jejímu blednutí. Jsou odolné vůči vlhkosti i vodě a lze je aplikovat i na podlahové topení.

Podlahy marmoleum – co se Vám na nich bude líbit

Podlahy marmoleum mají nejen mnoho pozitivních vlastností, ale jejich velkým pozitivem je také to, že jsou vyráběny v široké škále barevných odstínů. Marmoleum lze velmi dobře svařovat, spáry jsou téměř neviditelné a díky tomu je možné z nich vytvářet různé obrazce, vzory a bordury podle vašich návrhů a fantazie. Svou tvárností tak mohou tyto podlahy dodat vašemu interiéru punc originality a jedinečnosti.

Marmoleum se vyrábí v několika řadách a může Vám nabídnout více než 160 barevných odstínů. Někteří výrobci nabízejí dokonce možnost zadat si barvu takzvaně na míru a výrobce vám vytvoří barvu podle vašeho přání. Díky dřevité moučce a kvalitním přírodním pigmentům odolným vůči UV záření používaných při výrobě marmolea zůstávají barvy jasné a živé po dlouhou dobu.

Využijete-li nabídky firmy Podlahy Praha, vytvoří Vám její zruční podlaháři podlahy marmoleum, jaké nikdo jiný nemá!

Podlahy marmoleum - výhody

 • vyrobeny ze stoprocentně přírodního materiálu
 • příznivá pořizovací cena
 • životnost dlouhá 30 – 50 let
 • stoprocentní biologická rozložitelnost
 • vysoká odolnost proti mechanickému poškození
 • přirozeně antistatické a vhodné pro alergiky i astmatiky
 • kročejová pohoda a komfort
 • antialergické a bakteriostatické účinky
 • velká pružnost nebo naopak tvrdost (podle požadavků)
 • vysoká tepelná a zvuková izolace
 • široký výběr barevných odstínů, vzorů a dekorů
 • dají se svařovat, nevytváří téměř žádné spáry
 • možnost vytvářet různé obrazce a ornamenty
 • jednoduchá údržba
 • možnost instalace na podlahové topení
 • barevná a tvarová stálost

Podlahy marmoleum – pokládka 

Marmoleum je čistě přírodní materiál s různými specifickými vlastnostmi a proto by pokládky podlahy marmoleum měli vždy provádět zkušení podlaháři. Podlahovina marmoleum se vyrábí v pásech, čtvercích či lamelách (marmoleum click) a podle toho, jaký typ podlahy si zvolíte, se také liší způsob pokládky. Podlahy marmoleum v pásech se celoplošně lepí k podkladu, čtverce a lamely se pokládají obdobně jako plovoucí podlahy. Obecně však platí, že před pokládkou podlahy marmoleum je nutné, aby byl kvalitně připravený podklad, který musí být suchý, rovný, čistý, hladký, celistvý, pokud možno vystěrkovaný.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi podlahy marmoleum dokonale znají, umějí využít všechny vlastnosti tohoto přírodního materiálu a lehce si poradí s dokonale provedenou pokládkou.

Pokládka podlah z marmolea prováděná podlaháři ze společnosti Podlahy Praha probíhá vždy s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu. Zruční profesionálové umí marmoleum položit tak, abyste byli na 100% spokojeni. Disponujeme nejen vlastními proškolenými pracovníky, ale samozřejmě také veškerou technikou potřebnou pro pokládku podlahy marmoleum.

Podlahy marmoleum – jak je to s péčí

Podlahy marmoleum se díky hladkému, téměř bezespárovému a antistatickému povrchu, který nepřitahuje prach, velmi snadno udržují. Proto se také považují za velmi hygienické. Při běžném a pravidelném úklidu stačí povrch marmoleum podlah zamést smetákem nebo přetřít nasucho prachovým mopem. V případě, že je nutné odstranit skvrny, lze marmoleum podlahy vytřít mopem navlhčeným do běžných čistících přípravků. Doporučujeme však raději používat speciální přípravky na marmoleum podlahy, které lze zakoupit v našem podlahovém studiu. Více o pokládce na stránce marmoleum pokládka.

Marmoleum podlahy – vyberte si Podlahy Praha s.r.o.

Společnost Podlahy Praha se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, odborným poradenstvím, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již řadu let. Dodávku i pokládku podlahy marmoleum u nás budete mít tzv. na „klíč“ – vše pro Vás zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky vše proběhne rychle a vy budete ušetřeni zbytečných starostí.

V našem podlahovém studiu můžete na vlastní oči prohlédnout všechny dekory marmolea a naši odborníci vám zde ochotně poradí se správným výběrem a vyzkouší různé barevné kombinace marmolea, tak aby výsledný barevný efekt byl podle vašich představ.

Vážíme si každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost, splnění všech požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou řemeslnou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Podlahy Marmoleum - video